Nedir?

“BİGG Arçelik Garage", Arçelik Garage'ın donanım odaklı girişim hızlandırma programıdır.

“BİGG Arçelik Garage” programına seçilen girişimciler, 2 ay süren bir mentorluk programı alıyor ve Arçelik Garage altyapısı ile 5000TL’ ye kadar prototip üreterek teknolojilerini test edebiliyor. Programı başarıyla tamamlayan girişimcileri, TÜBİTAK BİGG Programı'nın 2. aşaması bekliyor.

Siz de girişimcilik ekosistemini güçlendirmek, uzmanlığımız ve vizyonumuzla girişimcilere destek olarak yenilikçi ürün ve hizmetler sunmak için çalıştığımız Arçelik Garage’da yerinizi almak için hazırsanız odak alanlarımıza göz atın!

Hemen Başvur!

Odak Alanları

“BİGG Arçelik Garage” programıyla hayatlara dokunacak, yaşamı iyileştirecek ve geliştirecek teknoloji odaklı fikirleri destekliyor; birçok farklı alandaki fikirleri gerçeğe dönüştürmek için Arçelik Garage’da el ele veriyor, iş fikrini birlikte geliştiriyoruz.

Akıllı Ev Çözümlerinden Yapay Zeka uygulamalarına, Endüstri 4.0’dan İyi Yaşam Çözümlerine geleceği bugünden şekillendirecek ve hayatı kolaylaştıracak bir çalışman varsa; ihtiyacın olan destek burada. Odak alanlarımıza yakından göz at:

Geleceği şekillendirecek teknolojik fikir bende diyorsan

Hemen Başvur!

Ne Sağlıyoruz?

Lorem ipsum dolor sit amet

Temel Girişimcilik Kampı
X

Temel Girişimcilik Kampı

Temel girişimcilik kampı süresince yalın girişim, müşteri geliştirme, iş modeli geliştirme, en yalın ürün ve yatırımcı sunumu eğitimleri.

Arçelik Uzmanlarından Mentorluk Desteği
X

Arçelik Uzmanlarından Mentorluk Desteği

Arçelik uzmanlarından fikri mülkiyet hakları, teşvik, Ar-Ge, test ve sertifikasyon, üretim konularında mentorluk.

Arçelik Garage Altyapısı
X

Arçelik Garage Altyapısı

Türkiye’deki en yetkin ileri imalat teknolojisine sahip Arçelik Garage’da 5.000 TL’ ye kadar prototip üretim hakkı.

200.000 TL Hibe
X

200.000 TL Hibe

TÜBİTAK BİGG Programı’nın 2. aşamasına kabul alan girişimlere TÜBİTAK' tan karşılıksız olarak 200.000TL ye kadar destek alma hakkı.

Hepsi ve daha fazlası için

Hemen Başvur!

Mentorlar Kim?

Lorem ipsum dolor sit amet

Tanışmak için sabırsızlanıyorsan

Hemen Başvur!

Süreç

Son güne bırakma

Hemen Başvur!

Sıkça Sorulan Sorular

Lorem ipsum dolor sit amet

Müşteri odaklı konsept geliştirme çalışmalarını gerçekleştiren ürün niteliğinde prototip geliştirme yetkinliğine sahip yeni nesil bir Ar-Ge merkezi olan Arçelik Garage; girişimciliği teşvik etmek ve tasarım odaklı düşünme tekniği, ileri dijital prototip altyapısı ile fikirden ürüne, üründen pazara geçiş sürecini hızlandırmak için yaratıcı bir ortak çalışma ortamı sunmak üzere kurulmuştur.

”BİGG Arçelik Garage”, Girişimleri TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programının 2. aşamasına hazırlayan donanım odaklı girişim hızlandırma programıdır. 1601 - TÜBİTAK Yenilik ve Girişimcilik Alanlarında Kapasite Arttırılmasına Yönelik Destek Programı kapsamında desteklenmektedir

“BİGG Arçelik Garage”, Türkiye’deki ilk donanım odaklı kurumsal hızlandırma programı olma özelliği taşıyor. Programa katılan girişimler, Arçelik'in teknik ve sektörel bilgi birikiminden faydalanmanın yanı sıra Arçelik ile iş birliği yapma fırsatı da yakalıyor. BİGG Arçelik Garage programa katılmaya hak kazanan girişimlere 5000TL’ye kadar Arçelik Garage altyapısından yararlanma fırsatı sunuyor.

BİGG (Bireysel Genç Girişimci), TÜBİTAK Teknogirişim Sermayesi Desteği Programıdır. Daha detaylı bilgiye https://bigg.tubitak.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

”BİGG Arçelik Garage” programı; Arçelik uzmanlarından mentorluk desteği, Arçelik Garage’da 5.000 TL ye kadar prototip üretim hakkı, temel girişimcilik kampı, iş modeli mentorluğu ve BİGG programının 2. aşamasına kabul alan girişimlere TÜBİTAK' tan karşılıksız olarak 200.000TL ye kadar destek alma hakkı sunuyor.

  • Bir lisans programından bir yıl içinde mezun olacak öğrenciler
  • Yüksek lisans veya doktora öğrencileri
  • Lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinden birini en fazla 10 yıl önce tamamlamış bireyler
  • Arçelik A.Ş. ve iştirakleri ile herhangi bir iş akdi içerisinde bulunmayan bireyler
  • Daha önce Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ya da TÜBİTAK 1512 Programı 2. Aşaması kapsamında destek almış olan kişiler,
  • Ön başvuru tarihi itibariyle herhangi bir işletmenin ortaklık yapısında yer alan bireyler

Sitedeki “Hemen Başvur” butonu ile açılan formu doldurarak başvurabilirsiniz.

“BİGG Arçelik Garage” programında bir sektör kısıtlaması bulunmuyor ancak girişimlerin Arçelik iş alanları ile ilişkili olması programa katılım için önemli bir avantaj sağlıyor.

”BİGG Arçelik Garage” programına, asgari uygulanabilir ürün veya hizmet (MVP) aşamasında olan girişimler bekleniyor. Başvurularda girişimlerin demo/prototip/beta sürümlerinin hazır olması önemli avantaj sağlıyor.

Takım yetkinliği ve takım içindeki uyum, değerlendirmelerde dikkate alınan en önemli kriterlerden biri olduğundan tek kişi olmak dezavantaj oluşturmakla birlikte başvurulara bir engel teşkil etmiyor.

Kayıtlı olunan program detayları başvuru formunda belirtilmek kaydıyla başvurabilirsiniz.

”BİGG Arçelik Garage” programı 2 ay sürüyor.

”BİGG Arçelik Garage” programına yapılan başvuruların değerlendirilme aşamasında projenin uygulanabilirliği, takımın yetkinliği, pazarın büyüklüğü, ölçeklenebilme potansiyeli, rekabet avantajı ve Arçelik ile olan iş birliği potansiyeli dikkate alınıyor.

Başvurular Arçelik jüri üyeleri tarafından değerlendiriliyor.

Girişimciler gizlilik şartlarını kabul etmeden başvuru formlarını tamamlayamıyor. Temel girişimcilik kampına katılan bütün girişimciler ile gizlilik şartları imzalı hale getiriliyor.

Projelerin fikri mülkiyet hakları fikir sahibine aittir.

“BİGG Arçelik Garage” programına katılım ücretsizdir.

”BİGG Arçelik Garage” programına katılım karşılığında pay talep edilmiyor.

Program süresince girişimlere maddi destek verilmemektedir. BİGG programının 2. aşamasına kabul alan girişimler TÜBİTAK' tan karşılıksız olarak 200.000TL ye kadar destek alma hakkı elde edecektir.

Yatırım değerlendirmeleri demo gününden sonra Arçelik tarafından yapılacaktır.

Arçelik Garage, Çayırova İşletme kampüsünde yer almaktadır. Programın Ankara faaliyetleri ODTÜ-BİLİN CoZone Arçelik ofisinde yürütülecektir.

Programın İstanbul faaliyetleri Arçelik Çayırova Kampüsü içerisindeki Garage'da, Ankara faaliyetleri ise ODTÜ-BİLİN CoZone Arçelik ofisinde yürütülecektir